Кафедра 

Загальної та клінічної фармації


ВІТАЄМО ВАС НА НАШОМУ САЙТІ!

УВАГА!

розклади

ЗАОЧНА ФОРМА НАВЧАННЯ

ОЧНА ФОРМА НАВЧАННЯ 

ПОСИЛАННЯ= Google Meet =ОСІНЬ=30.10.pdf
о КАФЕДРЕ=2018-2021.pdf

Милі, дивовижні, неповторні! 

З 8 березня Вас!

Нехай світ навколо завжди буде квітучим, чистим, добрим та уважним!

؁💮  🌿💮؁миру всім нам!؁💮🌿💮؁

за дорученням колективу зав. кафедри загальної та клінічної фармації, професор Подплетня О. А.

Шановні відвідувачі сайту! 

Сердечно вітаємо Вас з нагоди світлих, радісних різдвяних та новорічних  свят! 

Нехай Добрими МРІЯМИ і Світлими НАДІЯМИ буде овіяний ؁цей Рік؁

за дорученням колективу зав. кафедри загальної та клінічної фармації, професор Подплетня О. А.

Шановні відвідувачі сайту! 

Сердечно вітаємо Вас з нагоди світлих, радісних різдвяних та новорічних  свят! 

Мороз малює сріблом на вікні казкові квіти.Крокує Новий рік і наближається Різдво!Нехай в оселі цій, теплом сердець зігрітій,Панують щастя, радість і добро!

Усім піднесеного, святкового настрою, безліч хвилюючих та приємних моментів, чудової новорічної атмосфери!

Нехай НОВИЙ РІК принесе з собою запаморочливі перемоги, щирі надії та сподівання, довгоочікувані звершення, професійне зростання та вдосконалення!

за дорученням колективу зав. кафедри загальної та клінічної фармації, професор Подплетня О. А.

Милі, дивовижні, неповторні! З 8 березня Вас! 

╭•⊰✿⊱ •╮

Крап-крап-крап! —дрібні краплинки дзвінко падають з дахів.

Крап-крап-крап! — скляні перлинки нам дарують ніжний спів. 

Я почула спів краплинок — мелодійний передзвін.

Я спитала у перлинок, що за свято прийде в дім?!

«Це Весна, Весна, Весна.

Радість всім несе вона!

Ніжна, Добра, Чарівна,

Свято нам несе Весна!»

Всім жінкам Весна дарує Свято квітів і тепла,

Радо всім вона готує море радості й добра.     

     Т. Корольова

╭•⊰✿⊱ •╮

Нехай у Вашому житті завжди буде багато прекрасних квітів, щасливих усмішок, радісних емоцій і приємних компліментів!  

за дорученням колективу зав. кафедри загальної та клінічної фармації, професор Подплетня О. А.

Шановні відвідувачі сайту! 

Сердечно вітаємо Вас 

з нагоди світлих і радісних новорічних та різдвяних свят! 
В Рік Новий – чудесне свято –

Буде радості багато.

Вся родина без спочинку

Прикрашатиме ялинку

Гірляндами святковими,

Вогнями ялинковими,

Щоб у дивну ніч казкову,

Чарівну ніч, загадкову

Пахло в домі глицею,

Святом, таємницею!


НОВОРІЧНЕ СВЯТО Т. Корольова

Нехай прийдешній рік буде насичений новими планами, творчими ідеями, добрими новинами та успіхами!

за дорученням колективу зав. кафедри загальної та клінічної фармації, професор Подплетня О. А.

Шановні відвідувачі сайту! 

Сердечно вітаємо Вас 

з нагоди світлих і радісних новорічних та різдвяних свят! 


В ніч новорічну падає сніг,

Вдома лунає радісний сміх. 

В небі кружляють зірки золоті,

Наче танцюють в напівзабутті.

 Срібна ялинка голками тремтить.

Свята чекає — ні хвильки не спить!

 Бо о дванадцятій гість дорогий

Прийде в оселю — Рік Молодий!

 Щастя з собою цей гість принесе.

РОКУ НОВОМУ радіє усе!

С. Гордієнко

Нехай мрії збуваються, нехай все складається якнайкраще і 

нехай удача не відходить ні на крок!

за дорученням колективу зав. кафедри загальної та клінічної фармації, професор Подплетня О. А.

Йдемо в ногу з часом

2 листопада 2019 року в місті Київ Східно-Європейський Інститут Психології (Україна – Франція) провів практичний кейс для освітян «Мультимедійна майстерня сучасних освітніх технологій», в якій взяв участь викладач кафедри Гончаренко П.М.

У рамках навчально-демонстраційної сесії були проведені такі майстер-класи:

1.     Інноваційні комп’ютерні та мультимедійні технології в освіті               • Технічне технологічне забезпечення навчального процесу               • Електронні освітні ресурси в сучасному освітньому закладі               • Хмарні технології, 3D-комунікації та 3D-інтернет в освіті2.     PREZI: мистецтво дивовижних “літаючих” презентацій та інші сучасні альтернативи мультимедійних візуалізацій3.     KAHOOT – мультимедійний ресурс для створення вікторин, дидактичних ігор і тестів4.     GOOGLE-CLASSROOM: мульти-інструмент для викладача і учня. 5.     SWAY, X-Mind, POWTOON : ефективні засоби візуалізації та організації знань. Особливості використання в навчальному процесі. 

Завдяки освоєнню інноваційних комп’ютерних та мультимедійних технологій з’являються нові інструменти та методи для роботи зі студентами, які ми плануємо застосовувати в  навчальний процес, щоб заохочувати все більше молодих умів та доносити до них інформацію в сучасному форматі. 


робоча поїздка  на фармацевтичне підприємство «Здоровʼя» м. Харкова 

              


17 жовтня  2019 року студентами  4 курсу I міжнародного факультету під керівництвом завідуючого кафедри загальної та клінічної фармації , д.фарм.н. професора Подплетньої О.А. і в супроводі викладача кафедри Логвиненко Н.В.  та сприяння  керівництва  ДЗ «ДМА  МОЗ  України», була здійснена робоча поїздка  на фармацевтичне підприємство «Здоровʼя» м. Харкова. 

В  межах  навчальної програми з дисципліни «Технологія ліків» передбачено здатність організовувати та брати участь у виробництві лікарських засобів в умовах фармацевтичних підприємств, включаючи вибір технологічного процесу із обґрунтовуванням технологічного процесу та вибором відповідного обладнання згідно з вимогами Належної виробничої практики (GMP) , що і було метою заходу. 

Студенти та викладачі кафедри висловлюють подяку керівництву  медичної академії і керівництву  фармацевтичної компанії «Здоровʼя» м. Харкова за надану можливість здійснення навчального заходу.

знайомство з майбутньою професією  

        26 вересня 2019 року на базі аптеки ОКП "Фармація" для студентів 1 курсу на чолі з викладачем Гончаренко П.М.,  була проведена навчальна екскурсія. Відбулося знайомство з майбутньою професією: студенти задавали багато питань, ознайомилися з роботою рецептурно-виробничого відділу та наказами які регулюють діяльність аптеки. 

      На практичних заняттях будуть проведені семінари, дискусії за прослуханою і отриманою інформацією відповідно тематичних планів занять.

Ми вдячні за допомогу в організації навчального заходу завідувачу аптеки Завадській Ірині Валеріївні. 

допомогА нашим підопічним ТА свято «День борщу» 

    Вже другий рік поспіль співробітники кафедри загальної та клінічної фармації разом зі студентами-фармацевтами опікуються дітьми з обмеженими фізичними можливостями з КЗ «Дніпропетровський дитячий будинок-інтернат ДОС». 

Студенти з Марокко завжди з відвертою, щирою душею готові прийти на допомогу нашим підопічним. 

ІІ курс –  Маруан Єль-Жуахри, ІІІ курс –   Мекайсси Мохамед, Удда Яхья, Зеккамі Ваил Аюб, ІV курс –  cтудент-стоматолог інституту Традиційної та нетрадиційної медицини Уссама Ель Кассемі 


От і в суботу, 5 жовтня, незважаючи на вихідний день та несприятливі погодні умови (злива) під керівництвом волонтера Ольги Зорянової та її чоловіка, ми допомогли діткам відвідати дитячу виставу у театрі «Верим», який знаходиться у Будинку дітей та юнацтва. 

         Окрім цього, нашим студентам пощастило потрапити на свято «День борщу», яке проходило в цьому приміщенні. Викладачі Будинку дітей та юнацтва пригостили хлопців традиційними українськими стравами та провели екскурсію Центром української культури. 

Всі отримали велике задоволення від спілкування та знайомства! 

знайомство з сучасною аптекою 

26 вересня 2019 року на базі аптеки ТОВ "АНЦ" для студентів 4 курсу на чолі з викладачем Логвиненко Н. В. була проведена навчальна екскурсія .

Ми вдячні за допомогу в організації навчального заходу 

менеджеру Юлії Верзовій та завідувачу аптеки Проценко Світлані Олександрівні Студенти були дуже зацікавлені, адже це знайомство з майбутньою професією: задавали багато питань та мали спробу обслуговування роботозованої системи, яка використовується в роботі провізорів першого столу.

Науково-практична конференція з міжнародною участю 

"Сучасна фармація: історія, реалії та перспективи розвитку" 20 вересня 2019 року у Харкові 

на базі Національного фармацевтичного університету відбулася Науково-практична конференція з міжнародною участю "СУЧАСНА ФАРМАЦІЯ: ІСТОРІЯ, РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ", присвячена 20-й річниці заснування Дня фармацевтичного працівника УкраїниНАПРЯМИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ:


Конструювання, синтез і модифікація біологічно активних сполук та створення на їх основі лікарських субстанційСучасні аспекти розробки та промислового виробництва лікарських,косметичних засобів і добавок дієтичних. Госпітальна фармаціяБіофармацевтичні аспекти створення екстемпоральних лікарських засобів. Удосконалення складу і технології алопатичних і гомеопатичних лікарських засобівСучасний стан та перспективи використання лікарських рослин і розробки фітотерапевтичних засобівФармацевтичний аналіз, стандартизація та організація виробництва лікарських засобівФармацевтична та медична біотехнологія. Нанотехнології у фармаціїОрганізація та економіка у фармації, менеджмент та маркетинг у фармації, фармакоекономіка на етапах створення, реалізації та застосування лікарських засобівМеханізми патологічних процесів та їх фармакологічна корекціяКлінічна фармація: від експериментальної розробки лікарських засобів до стандартизації фармацевтичної допомогиСоціальна фармація: стан, проблеми та перспективиФармацевтична освіта в Україні 

конгрес «Людина та ліки» 

11 вересня 2019 року викладачі кафедри к.б.н. доц. Слєсарчук В.Ю, Кайдаш С.П., Логвиненко Н.В. разом зі студентами-фармацевтами 3 та 4 курсів, на чолі з заступником декана           І міжнародного факультету к.м.н., доцентом Потаповою Т.М. ,  прийняли участь в конгресі «ЛЮДИНА ТА ЛІКИ». Студенти фармацевтичного відділення отримали цікаву та корисну інформацію, що базується на доказовій медицині, та відповіді на найгостріші питання в педіатрії. На практичних заняттях будуть проведені семінари, дискусії за прослуханими темами відповідно тематичних планів занять з фармакології,  клінічної фармації та фармацевтичної опіки.

24th World Congress on Pharmacology 

"24 - й  ВСЕСВІТНІЙ КОНГРЕС З ФАРМАКОЛОГІЇ ", який відбувся 19-20 серпня 2019 року в Відні, Австрія ,

 включав в себе оперативні пленарні доповіді, усні переговори, стендові презентації та виставки. 


Доцент, кандидат фармацевтичних наук Соколова Катерина Віталіївна 

та 

викладач, кандидат фармацевтичних наук  Залигіна Євгенія Володимирівна 


прийняли участь в 24th World Congress on Pharmacology. 

Була представлена ​​доповідь

 «Prospects for studies on pharmacological properties of phytobalm» 

міжвузівськИЙ фестивалЬ «Студентська весна-2019»

      На сцені аерокосмічного центру національної освіти молоді ім. Макарова в рамках міжвузівського фестивалю «Студентська весна-2019», відбувся звітний концерт колективів та виконавців медичної академії. 

ВИКЛАДАЧ НАШОЇ КАФЕДРИ 

ЗАЛИГІНА ЄВГЕНІЯ ВОЛОДИМИРІВНА ФЕЄРИЧНИЙ ВИСТУП ШОУ-БАЛЕТУ  "ЕКСКУРС"

Мрії здійснюються 

      18 квітня у житті кафедри  відбулася значна подія – до нас завітали наші підопічні діти з Дніпропетровського дитячого дому-інтернату 2 ДОС (для дітей з ДЦП та наслідків полімієліту).

З 2018 року колектив кафедри взяв шефство над дітьми-інвалідами під керівництвом  завуча кафедри, доцента Слєсарчук В.Ю.

     Викладачі кафедри доц. Слєсарчук В.Ю, доц. Потапова Т.М., старші лаборанти Щербаченко О.В. та Малахова Л. Ф. на чолі з завідувачем кафедри, професором Подплетньою О. А., разом зі студентами- фармацевтами 2, 3 та 5 курсів з України, Марокко, Тунісу, Узбекістану були раді здійснити одну з мрій підлітків – відвідати унікальний музей – Анатомічний театр Дніпропетровської медичної академії. 

     Цей музей було засновано фундатором кафедри анатомії професором М.С. Кахіані ще до Другої світової війни. У музеї збережено понад 1000 наукових експонатів і лікувальних препаратів. 

     Викладач кафедри анатомії, Яковець Олена Олександрівна, провела цікаву екскурсію по музею, розповівши про видатних вчених-анатомів нашої академії та розвиток анатомії у світі. 

     Наші гості виявили неабияку зацікавленість експонатами музею та анатомічної будовою людського тіла. А студенти-фармацевти з задоволенням ділилися своїми знаннями та відповідали на чисельні питання.

  Зі свого боку кафедра  висловлює велику подяку адміністрації академії за можливість провести екскурсію для дітей-інвалідів. 

семінар для майбутніх та практикуючих провізорів

 "Працюємо для здоров’я людства"

28 березня 2019 року відбувся семінар-тренінг “Працюємо для здоров’я людства”.

Семінар провели Євген Бородін, міжнародний бізнес-тренер, Retail Lead Pfizer WB та Вікторія Максимова, District Manager Central Region Pfizer Ukraine.  

      У заході прийняли участь вітчизняні та іноземні студенти 4, 5 курсів, практикуючі провізори та викладачі кафедри «Загальної та клінічної фармації» та «Соціальної медицини» (професор Полдплетня О. А., викладачі Машейко О. Н., Залигіна Е.В.).

 Під час семінару було розкрито наступні питання:

Студенти фармацевтичного відділення, проявили неприхований інтерес до питань фармацевтичної та психологічної опіки відвідувачів аптек, взяли участь в обговореннях і висловили свою думку про рекомендовані прийоми роботи провізора. Також учасники семінару мали можливість ознайомитися з брендовими препаратами однією з найбільш успішних фармацевтичних компаній в світі. 

СЕМІНАР "СТВОРЮЮЧИ РАЗОМ ЗДОРОВИЙ СВІТ"

23 листопада 2018 року відбувся семінар "Створюючи разом здоровий світ"  для  провізорів , фармацевтів, а також студентів–випускників ДЗ "ДМА МОЗ України" кафедри загальної та клінічної фармації за спеціальністю "Фармація" та "Клінічна фармація".


Слід зазначити, що семінар є унікальним заходом, метою якого є створення платформи для обміну досвідом та знаннями молодих спеціалістів та провізорів, які мають великий практичний здобуток в організації роботи аптечного закладу взагалі. Спілкування з колегами, партнерство, обговорення нововведень і активний обмін напрацьованого матеріалу це є формування фахових компетентностей.

      Питання, які розглядалися, мають практичне значення, як для молодих спеціалістів в цій галузі, так і для провізорів маючих досвід:


Під час виступу та проведення дискусії наші студенти ставили запитання, брали активну участь в обговорюванні поставлених питань, роблячи акцент на практичне значення або застосування представленої інформації на практиці, що означає повне розуміння матеріалу, глибокі знання таких предметів, як клінічна фармакологія, фармацевтична опіка.

ІІ Всеукраїнська універсіада з клінічної фармакології

20-21 березня 2018 року на базі кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбулась 

ІІ Всеукраїнська універсіада з клінічної фармакології.

В універсіаді взяли участь 65 студентів із 12 вищих навчальних закладів України.

Учасники універсіади  

студенти стоматологічного факультету 

за фахом «Фармація»:

за фахом  «Клінічна Фармація»:

які показали глибокі знання з фахових дисциплін.

У підготовці студентів приймали участь викладачі кафедри загальної та клінічної фармації.

     Випробування були проведені у конференц-залі консультативно-діагностичної поліклініки НДСЛ «Охмадит» (клінічній базі кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації НМУ) і включали індивідуальний конкурс із вирішення проблемно-орієнтованих завдань з клінічної фармакології; командний конкурс із розв’язування клінічних кейсів з клінічної фармакології; науково-практичну конференцію студентів та аспірантів «Актуальні питання клінічної фармакології, клінічної фармації та фармакотерапії».     

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦЯ УНІВЕРСІАДИ !

    Журі під головуванням завідувача кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації НМУ ім. О. О. Богомольця, професора Хайтовича М. В. визначила кращі доповіді науково-практичної конференції; переможців у індивідуальному конкурсі та кращі команди.


Переможцем універсіади 

стала 

студентка нашої кафедри

Саідахметова Заміра.

Бажаємо Замірі, студентам, викладачам нашої кафедри нових досягнень та успіхів у професійному вдосконаленні.

НАУКОВА ВЕСНА - 2017

24-27 квітня 2017 року на базі ДВНЗ "Національний гірничий університет" відбулася восьма Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів, аспірантів і молодих учених.

      

    

   Керівником секції "Екологічні проблеми регіону" був Павличенко Артем Володимирович – к.б.н., завідувач кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища, секретарем – Ґрунтова Валентина Юріївна – асистент кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища. 


     У конференції прийняло участь близько двадцяти однієї особи. Серед них були студенти з різних навчальних закладів, аспіранти і навіть школярі.

     Під час засідання наукової секції "Екологічні проблеми регіону" було представлено багато цікавих та різноманітних доповідей.

тема наукової студентської роботи

"ДОСЛІДЖЕННЯ 

ПИТОМОЇ АДСОРБЦІЇ РІЗНИХ ВИДІВ МЕДИЧНИХ СОРБЕНТІВ"

Студент, який проводив роботу: 

Гончаренко П. М., студент гр. 351-а, 3 курсу, спеціальності "Фармація"

Наукові керівники:

к.т.н., викладач Слободнюк Р .Є.  

к.х.н., доцент Клебанський Є. О.

       За науковою роботою було підготовлено доповідь та презентацію, які студент Гончаренко П. М. захистив перед комісією.            

По закінченню заходу молодому науковцеві  було вручено сертифікат та диплом. 

Фото процесу виконання дослідницької роботи

З нетерпінням будемо чекати наступної конференції, в якій неодмінно приймемо участь.