КВАЛІФІКАЦІЙНА РОБОТА
Виконання та публічний захист
КВАЛІФІКАЦІЙНА РОБОТА -
самостійнЕ теоретико-прикладнЕ науковЕ дослідження здобувача освіти, що виконується ним на завершальному етапі здобуття ступеня магістра.
Кваліфікаційна робота має продемонструвати здатність здобувача освіти розв’язувати задачі дослідницького та/або інноваційного характеру у відповідній сфері професійної діяльності.
Основні вимоги до кваліфікаційної роботи:
актуальність теми;
самостійність наукових пошуків здобувача освіти;
окресленість наукового апарату (мета, завдання роботи, об’єкт, предмет, методи дослідження, практичне значення тощо);
змістовність;
достовірність отриманих результатів;
аргументованість і конкретність висновків і рекомендацій;
грамотність, науковий стиль викладу.
Кваліфікаційна робота не повинна містити академічного плагіату, ознак фабрикації та фальсифікації.
Оприлюднюється в репозитарії Університету.
Орієнтовна структура кваліфікаційної роботи:
титульний лист (містить дані про назву закладу, кафедри, де виконано роботу, повну назву документа, відомості про здобувача, наукового керівника, рецензента, рік захисту);
зміст роботи;
перелік умовних позначень (якщо вони є);
основна частина (вступ, розділи, висновки в кінці кожного розділу);
загальний висновок;
додатки (якщо вони є)
список з використаної літератури.
грамотність, науковий стиль викладу.
До роботи додаються:
відгук наукового керівника, рецензія та довідка про перевірку на плагіат
ТЕМИ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ обираються здобувачами освіти на основі розробленого і затвердженого відповідальною кафедрою переліку тем, а також з урахуванням власних наукових інтересів.
Здобувач також може сам запропонувати тему кваліфікаційної роботи, обґрунтувавши доцільність її розробки.
ОФОРМЛЕННЯ
кваліфікаційної роботи
друкується:
на одному або на двох (за бажанням) боках аркуша білого паперу формату А4 (210х297 мм) через 1,5 міжрядкового інтервалу за допомогою комп'ютерної техніки з використанням текстового редактора Word: шрифт - Times New Roman, розмір шрифту - 14 рt.
Текст необхідно друкувати, залишаючи поля таких розмірів: ліве - не менше 20 - 25 мм, праве - не менше 10 мм, верхнє - не менше 20 мм, нижнє - не менше 20 мм
ОформлЮЮТЬСЯ:
БІБЛІОГРАФІЧНІ ПОСИЛАНЯ НА ДЖЕРЕЛА ІНФОРМАЦІЇ - відповідно до ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання».
СКОРОЧЕННЯ СЛІВ І СЛОВОСПОЛУЧЕНЬ - відповідно до ДСТУ 3582:2013 Інформація та документація. Бібліографічний опис. Скорочення слів і словосполучень українською мовою. Загальні вимоги та правила (ISO 4:1984, NEQ; ISO 832:1994, NEQ).
Публічний захист кваліфікаційної роботи проходить у вигляді доповіді здобувача освіти на відкритому засіданні екзаменаційної комісії
Доповідь
має супроводжуватись демонстрацією презентації або у вигляді графічних креслень, рисунків, плакатів тощо.
завершується формулюванням висновків, де здобувач вищої освіти має чітко визначити основні результати роботи, зробити порівняння з відомими аналогами, та розповісти про перспективи подальших розробок у цьому напрямі та практичне застосування результатів.
ПІСЛЯ ДОПОВІДІ ЗАЧИТУЄТЬСЯ РЕЦЕНЗІЯ НА КВАЛІФІКАЦІЙНУ РОБОТУ ТА ЗДОБУВАЧ ВІДПОВІДАЄ НА ЗАУВАЖЕННЯ РЕЦЕНЗЕНТА.
Тривалість захисту – до 30 хвилин.
Тривалість доповіді здобувача освіти – 8-10 хвилин.
ПІСЛЯ ПУБЛІЧНОГО ЗАХИСТУ НА ЗАКРИТОМУ ЗАСІДАННІ ЕКЗАМЕНАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ ОБГОВОРЮЮТЬСЯ РЕЗУЛЬТАТИ ЗАХИСТУ ТА УХВАЛЮЮТЬСЯ РІШЕННЯ ПРО ОЦІНЮВАННЯ РОБОТИ.
ОЦІНЮЮЧИ ДОПОВІДЬ ЗДОБУВАЧА ВИЩОЇ ОСВІТИ, НАСАМПЕРЕД, ЗВЕРТАЄТЬСЯ УВАГА НА ТЕ, НАСКІЛЬКИ ВІЛЬНО І ВПЕВНЕНО ВОЛОДІЄ ДОПОВІДАЧ МАТЕРІАЛОМ СВОЄЇ РОБОТИ, СУЧАСНОЮ ТЕРМІНОЛОГІЄЮ ТОЩО.
ЗДОБУВАЧ ВИЩОЇ ОСВІТИ, ЩО ОТРИМАВ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПУБЛІЧНОГО ЗАХИСТУ НЕЗАДОВІЛЬНУ ОЦІНКУ ВВАЖАЄТЬСЯ ТАКИМ, ЩО НЕ ВИКОНАВ ІНДИВІДУАЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН ТА ВІДРАХОВУЄТЬСЯ З УНІВЕРСИТЕТУ. ТАКИМ СТУДЕНТАМ НАДАЄТЬСЯ ПРАВО НА ПОВТОРНИЙ ЗАХИСТ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ НЕ БІЛЬШЕ ОДНОГО РАЗУ БЕЗ ЗМІНИ ТЕМИ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРНЕ СКЛАДАННЯ ПРОВОДИТЬСЯ ЗГІДНО З РОЗКЛАДОМ АЛЕ НЕ ПІЗНІШЕ НІЖ ВПРОДОВЖ ОДНОГО РОКУ З ДНЯ СКЛАДАННЯ ІСПИТУ